ارتقاء تبادلات فرهنگی در راستای توسعه گردشگری پایدار

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: هدف اصلی در تعاملات با کشورهای دیگر، ارتقا تبادلات فرهنگی در راستای توسعه گردشگری پایدار است.

به گزارش ایسنا، مرتضی آبدار در آیین افتتاح ماه فرهنگی ژاپن، اظهار کرد: با توجه به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 با همکاری مجموعه مدیریت کلان استان در تلاشیم تا گامهای موثر در راستای توسعه گردشگری با استفاده از پتانسیل های بیشمار موجود و نیز برقراری تعاملات بین‌المللی با کشور های پیشرفته و صاحب تمدن برداشته شود.

وی با تاکید بر اینکه، میزبانی تبریز در افتتاح ماه فرهنگی کشور ژاپن نخستین گام در راستای تحقق اهداف تصور شده است، یاداور شد: این رویداد که نه تنها بر تعمیق پیوندهای فرهنگی با کشور دوست ژاپن تاکید دارد بلکه با نگاهی بلندمدت می‌تواند ثمراتی ارزشمند با استفاده از تجارب مشترک در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری به همراه داشته باشد.

وی بیان کرد: برقراری این رویداد بی‌هیچ تردیدی برای دو سرزمین با پیشینه طولانی و قدرتمند در تمدن، تاریخ و فرهنگ موجبات تحقق اهداف فاخر و تاثیر گذار را شکل خواهند داد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به عنوان دبیر تبریز 2018 از عزم جدی این اداره کل در تعامل با مدیریت عالی استان و شهرداری کلانشهر تبریز برای معرفی تبریز به عنوان شهر فستیوال‌ها جشنواره ها و رویداد های بین المللی، ارتقا کمی و کیفی زیر ساخت های موجود و تبلیغات و بازاریابی و برندینگ خبر داد.

وی خاطر نشان کرد: به منظور تحقق اهداف تصویر شده شورای سیاستگذاری تبریز 2018 برگزاری رویداد حاضر، نشست بین المللی سرمایه گذاران حوزه گردشگری و توسعه شهری و نیز برگزاری هفته های فرهنگی تبریز در کشور های مختلف در دستور کار قرار داده است که تحقق این امر بدون حضور صاحب نظران، سرمایه گذاران و متخصصان بین المللی امکان پذیر نخواهد بود.

گفتنی است؛ آیین افتتاحیه ماه فرهنگی ژاپن، در تبریز که با حضور سفیر ژاپن و جمعی از مسئولان ارشد استانی در محل سالن همایش‌های هتل بین المللی شهریار تبریز برگزار شد.

منبع :خبرگزاری ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

3 دیدگاه برای ”ارتقاء تبادلات فرهنگی در راستای توسعه گردشگری پایدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.